KURUMSAL

Tarihimiz


LOGO

TARİHİMİZ

Temelleri 1989 yılında atılan Kara Holding Selçuk İplik ismiyle tekstil sektörüne iplik üretimi ile başlamış olup şuanda 1,500 çalışanı ile 4 farklı sektörde toplam 220.000 m2 kapalı alan üzerine kurulu 14 işletme faaliyet göstermektedir.
2018 yılını 1 Milyar TL ciro ile Türkiye’nin en büyük 251 Şirketi ve $ 69 Milyon ihracat ile en çok ihracat yapan 259. şirketi olarak tamamlayarak hedefine emin adımlarla ilerlemektedir.
Her zaman katma değerli ürün üretmeye ve ihracatı arttırmaya odaklanan Kara Holding, Tekstil, Hijyen, Plastik ve Enerji sektörlerinde 7.000 in üzerinde farklı çeşit ürün üretmektedir.
Tekstil sektöründe elyaftan başlayıp boyalı kumaşa kadar tüm ürün gamını bünyesinde barındıran şirket, Türkiye’nin en büyük 10 bütünleşmiş tekstil firmasından biri olmanın yanı sıra 10’un üzerinde yan sektöre de devamlılık sağlayarak ülke ekonomisine katkısını devam ettirmektedir.
Her yıl istikrarlı büyüme ve yatırımları ile 2018 yılında devreye alınan Ring iplik işletmesi ile günlük üretimini 300 Ton’a çıkarmıştır.
Hijyen sektöründe dünyanın en büyük üreticileriyle iş birliği yaparak üretiminin %78’ini Avrupa ülkelerine ihraç etmektedir.
Bu sektörde şirketin ihracatının ithalatı karşılama oranı 100%’ün üstünde olup cari açığı kapatma yolunda ülke ticaretine büyük destek vermektedir.
Plastik sektöründe streç film üreten Kara Holding, günlük 50 tonun üstünde olan kapasitesi ile üretiminin 85%’inden fazlasını Dünyanın çeşitli ülkelerine ihraç etmektedir.
2012 yılında devreye giren şirket 7 yıl gibi kısa bir sürede sektöründeki en büyük ihracatçılarından biri haline gelmiştir.
Faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde 79 farklı ülkeye ihracat yaparak hedeflerine emin ve hızlı adımlarla ilerlemektedir.